V podnikání se mohou hodit i půjčky bez náhledu do registrů
26.3.2019
Podnikání je riziko a adrenalin, ale též seberealizace a dělání své práce tak, jak nás baví a jak nám to vyhovuje, v tempu, které nám vyhovuje. Také sami nebo se společníky či s rodinou vyrábíme produkty či poskytujeme služby přesně tak, jak si myslíme, že je to nejlepší. A v případě objevené mezery na trhu nebo zjištění rezerv, kde by se ještě dalo naše podnikání realizovat, je nutné se do změny nebo nové výzvy pustit co nejrychleji. Jenže bez peněz to nepůjde. Ale kde je vzít? Pokud patříte k podnikatelům s krátkou historií, mohou vás zaujmout půjčky bez náhledu do registrů.
Podnikatel s historií
Zavedenému podnikateli, kterému se podnikání dlouhodobě daří, jsou banky ochotné půjčit i miliony korun, riziko nesplacení je totiž minimální. Získat úvěr z pozice úspěšného podnikatele, který má odevzdaných několik přiměřeně vysokých daňových přiznání, je snadné.
Tito podnikatelé mají totiž svou historii, často u více než jedné banky. A pokud se dařilo nejen v obratu, ale také ve splácení úvěrů minulých, je nová půjčka na podnikání v podstatě jen formalitou. Podnikatel s dobrou historií ji dostane hned a ještě za přijatelný bankovní úrok.
Jen pozor, u podnikatelských půjček platí jiná pravidla než u půjček spotřebitelských. I po prvním zpoždění se splátkami je totiž možné podnikatelskou půjčku zesplatnit celou najednou. A to je jen jedna z nevýhod běžného podnikatelského úvěru. Mnohdy se lépe podniká s půjčkou spotřebitelskou, kterou si vezmete na své občanské jméno, nikoliv na živnostenský list.
Začínající podnikatel se může spolehnout na půjčku bez náhledu do registrů
Půjčky bez náhledu do registrů jsou tu jak pro podnikatele, tak pro běžné občany. A i když má podnikatel své IČO, rozhodně není nutné, aby si na podnikání bral půjčku čistě podnikatelskou. Spotřebitelské úvěry jsou totiž bezúčelově, takže je možné je využít jakkoliv, včetně podnikání.
V čem je kouzlo půjček bez registru? Zejména v tom, že při jejich vyřizování se vynechávají kontroly dluhových registrů. Jde většinou o půjčky menšího rozsahu, kde se se schopností jejich splacení počítá víceméně automaticky nebo se ověřuje jinak než v registrech dlužníků.
Zákon o spotřebitelském úvěru sice ukládá povinnost kontrolovat žadatelovu bonitu, ale kontrola úvěrových registrů zde taxativně jmenovaná není. Nebankovní společnosti se proto mohou zaměřit na jiné způsoby ověření bonity žadatele. Proto pokud máte v podnikání ještě nějaký nesplacený dluh, nebude pro novou půjčku bez registrů žádnou překážkou.
Jsou splátky úvěru ohroženy zpožděnými platbami faktur? Faktury si pojistěte!
Jestliže se nového úvěru obáváte proto, že s tím předchozím jste měli problémy kvůli opožděným splátkám faktur, tak už nemusíte zoufat. Na podzim roku 2017 se totiž trh s pojištěním faktur otevřel i pro malé firmy nebo živnostníky. Díky tomu bude každá následující půjčka mnohem méně riziková.
Není nutné si zde pojišťovat všechny faktury najednou. To by se ani nevyplatilo. Prostě jen vyberete ty nejrizikovější a na ně si online necháte spočítat pojištění. Ve většině případů se pohybuje okolo dvou procent z výše faktury. Roli zde samozřejmě hraje rizikovost odběratele, jeho finanční situace a dosavadní platební morálka.
Jakmile pojišťovna žádost přijme a odsouhlasí, je faktura pojištěná. Pokud však daného odběratele a fakturu pro něj odmítne pojišťovna pojistit, měli byste zvážit další spolupráci s ním – historie odběratele bude totiž nevalná a riziko nezaplacení faktury vysoké. Cena za pojištění se hradí také online, snadno a rychle.